KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16642017
nr 1664 2017
Carl-William Hammar
(f. 1918)
Oljemålning, Carl-William Hammar (f. 1918), "Från Hagalund". Signerad. Olja på duk, 35x60 cm, yttermått inklusive ram: 40x65 cm
Carl-William Hammar, född i Helsingfors 1918, målare.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 2 december 2024
kl 20:30:16
800 kr
900 kr
Carl-William Hammar
Läs mer om Carl-William Hammar